Holter EKG 7dni

Holter EKG- 7 dni ciągłej rejestracji
  • Wysoka jakość zapisu EKG
  • Wygoda i komfort pacjenta
  • Zapis do 7 dni non stop
  • Zapis 3 kanałów z 3 elektrod
Holter EKG to urządzenie rejestrujące pracę serca w sposób ciągły przez 7 dni. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, ponieważ pacjent musi mieć je przy sobie przez dość długi czas i nie może ono krępować jego ruchów oraz uniemożliwiać prowadzenia normalnej aktywności życiowej takiej jak sport i sen. Przed rozpoczęciem badania, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry, pacjent musi mieć naklejane na klatce piersiowej elektrody, w ściśle określonych miejscach. Po zdjęciu holtera dane zapisane w pamięci urządzenia, sczytuje się do programu komputerowego, w celu dokonania analizy. EKG metodą Holtera jest jedną z najskuteczniejszych metod diagnozowania chorób serca w sposób nieinwazyjny. Najczęstsze wskazania do badania holterowskiego to: omdlenia, zasłabnięcia, napady duszności, kołatania serca, podejrzenie zaburzeń rytmu serca, szybkie lub nierówne bicie serca, konieczność sprawdzenia pracy wszczepionego rozrusznika serca.
Lifecard CF to nowoczesny rejestrator holterowski charakteryzujący się wysoką jakością zapisu i niezawodnością. Uniwersalne właściwości rejestratora pozwalają na pracę w trybie 3-kanałowej przez 7dni (non stop) rejestracji EKG, w trybie rejestracji tygodniowej z detekcją impulsów stymulatora.

Nie wolno wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać się w wodzie. Niewskazane są intensywne ćwiczenia fizyczne lub sauna.